| GROUP CLASS PRICES PER PERSON Preseason price | |||
| *Expect to pay $9 to $12 per lesson per person for the purchase of buckets of balls. | |||
| MONTH | Week Morning | Week Evening | Weekend |
| May to July | 144$ | 160$ | 176$ |
| August | 129.60$ | 144$ | 158.40$ |
| September | 115.20$ | 128$ | 140.80$ |
| PRICES FOR PRIVATE LESSONS AND PRIVATE GROUP PRESEASON PROMOTION TAXES INCLUDED | ||||
| *Expect to pay $9 to $12 per lesson per person for the purchase of buckets of balls. | ||||
| No expiration date Enjoy your lessons over one or several summers. | ||||
| Quantity in the basket | 3x50 min Promo | 6x50 min Promo | 9x50 min Promo | 12x50 min Promo |
| 1 pers. | $220 | $368 | $479 | $559 |
| 2 pers. | $352 | $588.80 | $766.40 | $894.40 |
| 3 pers. | $462 | $772.80 | $1005.90 | $1173.90 |
| 4 pers. | $510.40 | $873.56 | $1111.28 | $1296.88 |
| 5 pers. | $616 | $1030.40 | $1341.20 | $1565.20 |
| 6 pers. | $712.80 | $1192.32 | $1551.96 | $1811.16 |
| 7 pers. | $800.80 | $1339.52 | $1743.56 | $2034.76 |
| 8 pers. | $880 | $1472 | $1916 | $2236 |